Śluby Wieczyste br. Janusza

Za to co przeszło, chcę Ci dziękować  dziś głośno Panie.Za To dziękować, żem przeżył to com przeżył z Twojej woli. Chcę Ci dziękować i za to co popsułem a co Ty naprawiłeś. Za to co Ty pomnożyłeś dziesięciokrotnie, Twoją obecnością i Twą Łaską. Za to, co było zaledwie zarysem, a co Ty dziś dopełniłeś.

W uroczystość św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 29 września 2014 r.  brat Janusz Gniadek złożył profesję wieczystą. Uroczystość odbyła się o godz. 16.00 w  kościele parafialnym pw. Wszystkich Św. w Bobowej w rodzinnej parafii brata Janusza.
Na Koniec Mszy Św. br. Janusz  zwrócił się w kilku słowach do wszystkich zebranych w Kościele parafialnym. Ojcu Generałowi i Zarządowi Zgromadzenia dziękował za dopuszczenie  do Ślubów  wieczystych. Księdzu Tadeuszowi Muszowi Radcy generalnemu dziękował za przewodniczenie tej Eucharystii,  i za wygłoszone Słowo Boże. Dziękował  współbraciom z Domu Macierzystego w Miejscu Piastowym, a przede wszystkim Ks. Dyrektorowi i Przełożonemu Antoniemu Tyńcowi i ks. Prefektowi Józefowi Grońskiemu  oraz  Księżom Leszkowi Przybylskiemu radcy generalnemu i ks. Grzegorzowi Krężlowi oraz   alumnom  Liceum przy Niższym Seminarium Duchownym. Mszę święta koncelebrowało 9 kapłanów.
Za przybycie i wspólną modlitwę, w sposób szczególny dziękował, siostrom zakonnym, ss. Michalitkom na czele z Siostrą Leonią (radną generalną) i ss. Dominikankom oraz współbraciom rocznikowym. Całość została uświetniona przez nasz chór parafialny. Wzruszającym momentem  było  podziękowanie dla Drogich Rodziców brata Janusza, który dziękował „za życie, które mi daliście,  za przykład dawany całym Swoim życiem, że kochać to znaczy wybaczać i mieć nadzieję; za ciepło, miłość i oparcie, które mi dajecie, tak mało chcąc dla Siebie”. Swoje podziękowania br.Janusz zakończył  cytatem z Listu do Filipian…
„Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć Was wspominam – zawsze, w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za Was wszystkich” /Flp 1, 3-4/.