Piąte Rekolekcje Trzeźwościowe w Miejscu Piastowym

Od 17-19 października odbywały się rekolekcje trzeźwościowe dla uzależnionych, współuzależnionych oraz dla osób pomagających rodzinom dotkniętym alkoholizmem, narkomanią lub innymi zniewoleniami. Organizacją tych rekolekcji zajęło się Stowarzyszenie im. Błogosławionego Ks. Br. Markiewicza: Powściągliwość i Praca. Tą działką pracy w Stowarzyszeniu zajmują się Jolanta i Krzysztof Bęben więc na nich spoczywała rola koordynacji całych rekolekcji.

Przez trzy dni sala teatralna pod kościołem została ożywiona konferencjami księdza Jana, śpiewami rekolektantów z zespołem Gloria, wspaniałą pantomimą wystawioną przez młodzież i ponad wszystko modlitwą. Nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią świętą i Msze święte wypełniły Sanktuarium. Siostry Michalitki zajmujące się w czasie rekolekcji dziećmi, zaprosiły wspólnotę rekolekcyjną do swojej zakonnej kaplicy, w której sprawowano w sobotę Mszę świętą. Zespół Szkół Michalickich użyczył auli na jadalnię i sal na spotkania grupowe. Nie było łatwo w zakonnej kuchni Domu Macierzystego przygotować posiłki dla ok. 320 osób./to liczba rekolektantów razem z członkami Stowarzyszenia/. A jednak wspaniała organizacja i wyrozumiałość współbraci Domu zakonnego stanęła na wysokości zadania. Parter Domu Macierzystego i tzw. "nowy świat" stał się wielką sypialnią - niestety zbyt małą dla tak wielkiej liczby rekolektantów. Siostry Michalitki okazały się niezawodne, przyjmując do swego klasztoru dużą liczbę osób. Po pięknym czasie rekolekcji, klękamy przed Bogiem razem z błogosławionym ks. Br. Markiewiczem i wołamy z wdzięcznością: "Któż jak Bóg!".

ks. Jan Seremak.