Radość dziecka

Ilekrość duchowi synowie i duchowe córki błogosławionego Bronisława pochylają się nad dzieckiem, aby sprawić mu radość i pokazać źródło dawanej mu miłości, czyli Pana Boga - charyzmat michalicki nabiera życia. Taka nadzieja towarzyszyła grudniowemu spotkaniu rodzin /13 .XII/, które doświadczają cierpienia z powodu uzależnienia alkoholowego lub innego zniewolenia. Przybycie rodzin na comiesięczne spotkanie, trwające zazwyczaj ok. 5 godzin, tym razem planowo uwzględniło pojawienie się "św. Mikołaja".

Sala teatralna pod kościołem w Miejscu Piastowym napełniła się śpiewem, radością i gwarem dzieci. Dobroć ludzi przygotowujących prezenty bardzo pomogła w zorganizowaniu tego spotkania. Oby Pan Bóg za wstawiennictwem błogosławionego Bronisława, napełnił Dobrodziejów obfitymi łaskami. Ból i smutek dziecka zawsze powinien przynaglać  do dzieł apostolskich, które w swoim charyzmacie mają za zadanie wprowadzać szczęście ewangeliczne do rodzin i społeczeństwa. Takie piękno posiada charyzmat michalicki. Oby to piękno zdobiło nasze domy zakonne.On daje również wielkie pole działania dla ludzi świeckich, którzy w Stowarzyszeniu Powściągliwość i Praca, pomagając innym, pomagają sobie. Takie zaangażowanie można dostrzec przy naszym Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza.

Ks. Jan Seremak