Powitanie Nowego 2015 Roku

Różne są formy przeżywania Sylwestra. Dla chrześcijanina ten dzień nie jest obojętny. W radosnej atmosferze i w wielkim zaufaniu do Boga ma podejmować wezwania Boże w Nowym Roku. Światło płynące ze Słowa Bożego, światło płynące z pięknej tradycji śpiewanych kolęd oraz światło najpotężniejsze - zawarte w darach Ducha Świętego daje nadzieję, że kolejny czas dany od Boga będzie błogosławiony. Takie myśli towarzyszyły wspólnocie rodzinnej zabawy sylwestrowej bez alkoholowych toastów, podczas północkowej Mszy św., zorganizowanej w Miejscu Piastowym przez Stowarzyszenie "Powściągliwość i Praca".

Zabawa sylwestrowa miała miejsce w auli szkolnej, znajdującej się w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych na "Górce". Uroczysty moment zapalenia świecy o godz. 19.30 - na rozpoczęcie radosnego czasu śpiewów, posiłku, tańców, różnorodnych zabaw i opowiadań - był zaproszeniem Jezusa do przyjęcia hołdu od wiernych, przeżywających radośnie swoją więź rodzinną i chrześcijańską. Ten piękny czas trwał aż do godz. 5.00. Oby na Nowy Rok ta niezwykła zabawa, śpiew kolęd i umieszczona w centrum uroczysta Msza święta, pozostały w sercu przekonaniem, że chrześcijaństwo jest piękne i tym pięknem trzeba żyć na każdy dzień.

Ks. Jan Seremak