Głębia przyzywa głębię hukiem wodospadów

Każda "stacja" peregrynacji figury św. Michała Archanioła posiada swoje bogactwo i głębię duchową. Podejmując posługę duszpasterską w tym czasie "mocy i łaski", można zanurzyć się w tę głębię, nie tylko dając z siebie, ale również czerpiąc w obfitości z owoców peregrynacji. Od 2-4 stycznia wierni licznie zgromadzeni w kościele - Sanktuarium Męki Pańskiej, przy klasztorze kontemplacyjnym Sióstr Norbertanek w Imbramowicach, mogli w towarzystwie św. Michała Archanioła wkraczać w przestrzeń Nowego Roku 2015. Oczywiście, bodźcem do przyjęcia takich postaw była peregrynująca figura św. Michała Archanioła.

Święty Michał Archanioł podprowadzający pod cudowny znak obrazu Pana Jezusa Cierpiącego znajdującego się w tym Sanktuarium, przywołał Psalm 42, który nam uświadamia, że głębia duchowa przyzywa głębię duchową, zaś człowiek uczestniczący w tym wydarzeniu doznaje nadprzyrodzonego poruszenia wewnętrznego. Czuwanie modlitewne z piątku na sobotę, trwające 7 godzin przeplatane było modlitwą w intencji Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Również sobota i niedziela wypełniła Sanktuarium Sióstr Norbertanek, uświadamiając kolejny raz niezwykłą łaskę peregrynacji, którą Zgromadzenie otrzymało od swojego Patrona

ks. Jan Seremak