Lista Aktualności

Nawiedzenie Figury Świętego Michała U Sióstr Wspólnej Pracy Od Niepokalanej Maryi


W piątkowy wieczór 23 stycznia 2015 r. figura św. Michała Archanioła z groty objawień na Gargano zawitała do domu generalnego we Włocławku przy ul. Orlej 9. Po wprowadzeniu wizerunku, matka generalna Jolanta Gołębiowska wypowiedziała słowa powitania: „Najchwalebniejszy książę chórów anielskich, dzielny obrońco Boga Najwyższego, gorliwy miłośniku chwały Bożej, postrachu zbuntowanych duchów , Święty Michale Archaniele witam Cię w naszym domu generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku...”.

Oddaję Twojej czułej opiece naszą wspólnotę i całą Rodzinę Zakonną, naszą pracę, kapłanów, przyjaciół i wszystko co posiadamy. Od dzisiaj jesteśmy pod Twoją szczególna opieką, proszę Cię nie opuszczaj nas przez całe nasze życie. Wybłagaj nam u Pana łaskę ukochania całym sercem Jezusa Chrystusa i najsłodszej Matki Maryi, wszystkich sióstr i ludzi umiłowanych przez Boga i odkupionych przez Syna Bożego. Broń nas zawsze od nieprzyjaciół naszej duszy, a w sposób szczególny w ostatnim momencie naszego życia. Przybądź nam z pomocą, o chwalebny Archaniele i bądź przy nas podczas naszych posług i duchowych zmagań. Ciebie dziś obieramy za szczególnego obrońcę i orędownika Roku Życia Konsekrowanego, w którym będziemy przeżywać XVII Kapitułę Generalną. Święty Michale Archaniele, twórco wspólnoty anielskiej, dopomóż nam tworzyć wspólnotę rodziny zakonnej opartą na prawdzie, miłości i dobroci. Wysyłaj każdej z nas anioła pokoju, abyśmy wprowadzając pokój do własnego serca, były siostrami miłości i pokoju. Wstawiaj się za nami do Pana, abyśmy zachwyceni Bogiem wołali do Niego w każdej chwili naszego życia: KTÓŻ JAK BÓG! Amen.“ Opieki Księcia Aniołów siostry wzywały następnie słowami litanii.

W programie nawiedzenia w sobotę 24 stycznia br. były m.in.: Eucharystia i Liturgia Godzin o św. Michale Archaniele oraz Godzinki ku Jego czci. W łączności z Aniołami modliłyśmy się różańcem. Brat Andrzej ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, który przywiózł do nas figurę, przedstawił historię objawień w Gargano i świadectwa łask, których doświadczyli czciciele Księcia Niebieskiego. Podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu przez wstawiennictwo tego wielkiego Orędownika przedstawialiśmy Bogu potrzeby Kościoła świętego, świata, Zgromadzenia i nasze osobiste intencje. W nocy z soboty na niedzielę odbyło się modlitewne czuwanie przy wizerunku Patrona i Stróża Kościoła.

Triduum modlitewne ze św. Michałem było dla naszej Wspólnoty wielkim darem Boga, pogłębiło naszą więź z “Przewodnikiem dusz do nieba”. U stop Figury Archanioła modlili się z nami także klerycy WSD, siostry z innych zgromadzeń i ludzie świeccy, w tym dziewczęta, które gościły w naszym domu z racji dnia skupienia.

Trzeciego dnia nawiedzenia – w niedzielę 25 stycznia br. w czasie porannej Eucharystii 31 sióstr i kilka uczestniczek dnia formacyjnego przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła. O godz. 10.00 litanią wspólnota z Orlej pożegnała Figurę św. Michała. Siostra przełożona Estera Wójcik podziękowała Bogu za ten czas modlitwy i czuwania: “Panie nasz, Boże Wszechmogący, klęcząc przed Twym Majestatem dzięki Ci składamy za św. Michała Archanioła, za czas łaski, który podarowałeś naszej wspólnocie, za godziny modlitw indywidulanych i wspólnotowych, zanoszonych przed Twe Oblicze przez wstawiennictwo św. Michała.

Któż jak Bóg! Święty Michale Archaniele, dziękujemy za Twoją obecność w znaku tej figury, za Twoje wstawiennictwo u Boga w naszych intencjach. Prosimy, miej nas zawsze pod swoją opieką, przeprowadź bezpiecznie przez ziemskie życie, byśmy wszyscy kiedyś mogli odnaleźć się przed obliczem Boga i trwać w tej obecności już na zawsze. Prosimy, czuwaj nas naszą wspólnotą, nad naszymi rodzinami, Kościołem, Ojczyzną, światem.

Rządź nami, kieruj i prowadź nas. Ty, który swoją szczególną miłością ku Bogu zapaliłeś niegdyś rzesze Aniołów, a dotąd zapalasz wielką rodzinę dzieci Bożych, połącz całą naszą wspólnotę tym samym węzłem miłości Bożej i uczyń przez to szczęśliwą w tym i w przyszłym życiu. Ochraniaj i strzeż każdego z nas od wszelkich niebezpieczeństw duszy i ciała. Bądź naszym opiekunem, obrońcą, przewodnikiem, naszą siłą, ostoją i zwycięstwem.

Prosimy Cię, abyś nas oddał i poświęcił Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, abyś nas na wieki z Nimi zjednoczył, tak jak Ty z Nimi jesteś zjednoczony. Z Tobą i przez Ciebie chcemy Je kochać, czcić, pocieszać i Im wynagradzać. Wspomagaj nas nieustannie w bezkrwawym boju o zbawienie dusz i powszechne królowanie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Spraw, aby „nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca” (Ap 12,10), a ludzkość wraz z Tobą i Niebianami śpiewała pieśń uwielbienia: Któż jak Bóg! Amen.

Po uroczystym pożegnaniu figura św. Michała Archanioła została przewieziona do domu przy ul. Leśnej 2. Kolejną stacją nawiedzenia jest dom nowicjacki we Włocławku przy ul Parkowej 46.
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty, wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.tekst i foto: s. Benigna

                                                                          


W Modlitewniku Anielskim w komentarzu do Tajemnicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa czytamy takie słowa: „Nikt nie lubi pożegnań (…) i  zapewne każdy z nas, stając w progu takich doświadczeń, jest w stanie zrobić wszystko, by tylko zatrzymać bliską osobę przy sobie.” (Modlitewnik Anielski, str. 90). A dla nas właśnie nadszedł czas pożegnania.

Święty Michale Archaniele!


Razem z Tobą, wielbimy Boga za te szczególne dwa dni i dwie noce Twojego nawiedzenia, za ten szczególny „czas mocy i łaski”. Tym cenniejszy to dar, bo otrzymany w trwającym Roku Życia Konsekrowanego.
Dziękujemy Bogu za Ciebie, który jesteś Cudem stworzenia. Razem z Tobą,Rządco dworu niebieskiego,zawitała do nas odrobina nieba, abyśmy zatęskniły za całymi niebiosami ze wszystkimi chórami anielskimi. Spraw, abyśmy tej tęsknoty nigdy nie utraciły. Dziękujemy Ci, Święty Michale Archaniele, że do nas przybyłeś w widzialnej postaci cudownej Figury z Groty Objawień na Gargano, a teraz zostajesz wśród nas w świętym znaku szkaplerza, dzięki któremu mamy niezmąconą pewność Twojej opieki.
Dziękujemy, że przypomniałeś nam prawdę, że służyć Bogu to wiernie przy Nim trwać,z odwagą szerzyć Jego chwałę, słuchać i spełniać Jego wolę.
Powierzamy Ci, Święty Michale Archaniele, Obrońco dusz sprawiedliwych, naszą michelińską wspólnotę, każdą siostrę nowicjuszkę i profeskę, wszystkich rezydentów, wspólnoty zaprzyjaźnione oraz wszystkie sprawy, które nosimy w sercach i prosimy, upraszaj nam u Boga łaskę wytrwania na drodze rad ewangelicznych, łaskę wierności powołaniu, które wyznaczył nam Pan. Święty Michale, Przychylny Mierniczy zasług, pomagaj nam żyć na Bożą chwałę!
Przewodniku dusz do nieba, ochraniaj każdą z nas przed złem i pomagaj mężnie znosić przeciwności, bo Ty jesteś Tęczą wśród burzy pokus.
Rycerzu Bogarodzicy, ucz nas jak Ona – Niepokalana każdego dnia z wiarą powtarzać Bogu „fiat” i „wielbi dusza moja Pana”!
„Święty Michale Archaniele, który cieszysz się pięknem i nieustanną obecnością swojej Królowej, wyjednaj nam łaskę szczególnego z Nią zjednoczenia, bo będąc w ramionach Matki, nie musimy się o nic trwożyć.” (Modlitewnik Anielski, str. 91).
Rządco dworu niebieskiego, dziękujemy za osobę i radosną służbę Brata Andrzeja. Prosimy, umacniaj Jego siły fizyczne i duchowe w realizowaniu zaszczytnej misji.
Święty Michale Archaniele, nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia!  Miło będzie…tu jeszcze na ziemi z Twoją Figurą, ale na pewno w niebie! W wiecznej chwale Ojca Niebieskiego!

Włocławek, 28 stycznia 2015 r.                          Tekst: s. Agata Błaszczyk ZSNM

            

               

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.