Uroczystość Patronalna w Miejscu Piastowym

Wprawdzie uroczyste wspomnienie Błogosławionego Bronisława Markiewicza w Sanktuarium w Miejscu Piastowym było obchodzone 30-go stycznia, jednak szerszy wymiar tej Uroczystości miał miejsce w niedzielę / 1 lutego/ na Mszy św. o godz. 11.00, przy udziale ks. biskupa Stanisława Jamrozka z Przemyśla.

Odnowienie profesji zakonnej dokonane wspólnie przez Michalitki i Michalitów, obecnych na Mszy św. w związku z Rokiem Życia Konsekrowanego, stało się okazją do wyrażenia prośby wobec wszystkich wiernych, by modlili się za duchowe córki i duchowych synów Błogosławionego Bronisława, prosząc o wierność charyzmatowi Założyciela. Liturgię ubogacił chórek Sióstr Michalitek, zespół Gloria i dzieci z nim związanych, Stowarzyszenie Niewiast im. Błogosławionego Bronisława, Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy oraz Honorowa Straż św. Michała Archanioła. Obecny czas w naszym Sanktuarium, skoncentrowany na Błogosławionym Bronisławie, mamy taką nadzieję, był dla Domu Macierzystego i tutejszej ziemi podkarpackiej czasem kolejnych darów i łask otrzymanych za wstawiennictwem Błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.