Boże Miłosierdzie i Któż jak Bóg

Wcześnie rano we wtorek 3 lutego 2015 roku cudowna figura św. Michała Archanioła w uroczystej procesji została przeniesiona do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Przez cały dzień w Bazylice, po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Michała. Mszy św. sprawowanej o godz. 9 przewodniczył ks. prof. Bogdan Zbroja. Witając zgromadzonych na Eucharystii kapłan powiedział: - W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przeżywamy dziś wielką radość.

Do tych wielkich ludzi miłosierdzia – do św. Siostry Faustyny, do św. Jana Pawła II, dołączył dziś przemożny wielki patron – św. Michał Archanioł, ten, który chroni od zła – powiedział.

Homilię wygłosił michalita - ks. Jan Seremak CSMA). Kapłan podkreślił, że największym darem, jaki człowiek otrzymał od Pana Boga jest dar wolności i trzeba nam z tego daru dobrze korzystać. - Dla tego daru warto wiele poświęcić – zaznaczył.
Michalita mówił, że Miłosierdzie Boże przypomina nam o św. Michale Archaniele, jak Mojżesz korzystał z laski, jaką dał mu Bóg. - Gdy przy egzorcyzmach prostych wzywa się Michała widzimy jak odpadają znaki magów i wróżek, amulety, które mają niby dawać szczęście. Ale trzeba wielkiej wiary. Bóg nas nie zostawił, ale dał nam znak. Mamy go wziąć do ręki i uderzyć jak Mojżesz w te wszystkie znaki – nauczał.
Michalita mówił: -Trzeba nam dziś prosić miłosiernego Boga aby przez św. Michała dokonał zniszczenia zła.

tekst i foto zaczerpnięte ze strony www.miłosierdzie.pl                                           mp