Nowa Stanica Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

27-go lutego w Przemyślu, przy klasztorze sióstr Benedyktynek na Zasaniu, rozpoczęły się 250-te rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, popularnie zwane rekolekcjami trzeźwościowymi. Twórcą tej niezwykłej działalności trzeźwościowej jest ks. Stanisław Zarych. Jego dzieło nadal prowadzi ks. Stanisław Czenczek. Ponieważ, dzięki Jolancie i Krzysztofowi Bęben, forma tych rekolekcji wypracowywana przez lata w Przemyślu , została przeszczepiona na michalicki grunt w Miejscu Piastowym, ks. Jan Seremak oraz przedstawiciele Stowarzyszenia błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza: Powściągliwość i Praca, zostali zaproszeni na rozpoczęcie jubileuszowych rekolekcji.

Delegacja z Miejsca Piastowego wręczyła obraz Apostoła Trzeźwości - ks. Bronisława z dedykacją podpisaną przez Michalitę, Michalitkę, Przedstawicieli Stowarzyszenia oraz Opiekunów zespołu "Gloria". Ks. Arcybiskup wyraził wielką radość z kontynuacji dzieła ks. Zarycha, zaś wprowadzenie tych rekolekcji w Miejscu Piastowym oraz miesięcznych spotkań dla uzależnionych i współuzależnionych nazwał "nowym ogniskiem", w którym powinna zaistnieć nowa stanica Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Tego samego wieczoru delegacja z Miejsca Piastowego podjęła rozmowy na temat działalności nowej stanicy. Trzeba podkreślić, że to wydarzenie jest kontynuacją wieloletnich rekolekcji oazowych, działalności trzeźwościowej ks. Winiarskiego, owocnej współpracy ze Sługą Bożym księdzem Blachnickim kapłanów ze Zgromadzenia: ks. Piwowarczyka, ks. Seredy, ks. bp-a Chrapka, i wielu innych Współbraci. Z tego dziedzictwa można teraz korzystać przy współpracy ze świeckimi oazowiczami, przede wszystkim z Oazy Rodzin. Oby pomoc wstawiennicza Ojca Założyciela - Apostoła Trzeźwości, zaowocowała na "Górce" w Miejscu Piastowym trzeźwymi ludźmi, tworzącymi dla naszej Ojczyzny Wspólnotę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

ks. Jan Seremak.