Nie dopuść abyśmy ulegli pokusie

Jedna z próśb modlitwy Ojcze nasz - "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie" - została podjęta podczas szóstych rekolekcji trzeźwościowych w Miejscu Piastowym od 13 - 15 marca 2015 r. Analizując w świetle tej prośby, trzy pokusy z Góry Kuszenia, ponad trzystu uczestników rekolekcji świętych zastanawiało się nad osobistym pokonywaniem wszelkich pokus, szczególnie dotyczących problemu uzależnienia od alkoholu. Misterium męki i zmartwychwstania Pana Jezusa przedstawione przez młodzież z zespołu Gloria, pogłębiło refleksje dotyczące nawrócenia człowieka. 40 deklaracji świadczących o podjętej abstynencji przyjął w czasie Mszy świętej Przełożony Generalny Ks. Kaziemierz Radzik, który w Domu Macierzystym, w Niższym Seminarium oraz w parafii przeprowadzał w tym czasie wizytację kanoniczną. Pomimo trudnych warunków, /Siostry Michalitki na nocleg przyjęły ponad 50 osób i w domu Macierzystym spało na "nowym świecie" i na parterze ok. 50 osób/ ponad trzystu uczestników rekolekcji, z wdzięcznością i dobrym postanowieniem opuściło "Górkę". Duży wysiłek Stowarzyszenia im. Błogosławionego Bronisława: Powściągliwość i Praca, życzliwość Współbraci - szczególnie spowiedników, chętnie udostępnione pomieszczenia w szkole, zaangażowanie Sióstr Michalitek, pomoc dobrych ludzi - na pewno w niniejszym zaangażowaniu podjęło w tych dniach ewangeliczne wezwanie do modlitwy, postu i jałmużny. Oby dar zbawienia wypełnił ich serca oraz serca uczestników rekolekcji.