Z błogosławionym Bronisławem po drogach Zbawienia

Już staje się tradycją Miejsca Piastowego, że przed Niedzielą Palmową, odbywa się nabożeństwo Drogi Krzyżowej po drogach łączących kościół parafialny, klasztor Sióstr Michalitek, Zespół szkół oraz  klasztor na "Górce". W tym roku, dziękując Panu Bogu za beatyfikację błogosławionego Bronisława, podstawą rozważań przy poszczególnych stacjach były zapiski życia wewnętrznego Błogosławionego Bronisława. Rozważania prowadziły następujące wspólnoty: przedstawiciele parafii, Siostry Michalitki, alumni z Niższego Seminarium Duchownego, przedstawiciele Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy oraz członkowie Honorowej Straży św. Michała Archanioła. Oby modlitwa podjęta podczas tego nabożeństwa przy XII stacji, objęła wszystkich, dla których ścieżki życia błogosławionego Bronisława - bardzo mocno zanurzone w Drodze Krzyżowej Jezusa Chrystusa - są bardzo bliskie. "Drogami przemierzanymi przez błogosławionego Bronisława - przybywamy  Chryste na wzgórze Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza - przyjmując z wiarą, że miejsce to, jest miejscem szczególnie wybranym przez Ciebie. Jest to wzgórze błogosławionych wysiłków duszpasterskich, wychowawczych, patriotycznych i społecznych – wzgórze, na którym w formie zbawczego krzyża formują się dwa zawołania: „Któż jak Bóg” oraz „Powściągliwość i Praca”. Sięgamy do obietnic pozostawionych w charyzmatycznym przesłaniu błogosławionego Bronisława i prosimy: Jezu Chryste zanurz nas w morzu łask Twoich. Amen!"