Alleluja Chrystus Zmartwychwstał !!!

Alleluja! Któż jak Bóg! Alleluja! Drodzy siostry i bracia! Gdy serce człowieka jest wypełnione łaską Bożą, każde jego słowo wypowiadane do Boga i do bliźniego ma w sobie szczególną wartość. To życzliwe i pełne miłości słowo, możemy również do naszych bliźnich przekazywać drogą internetową. Chcę z tej możliwości skorzystać. W dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, staramy się jako chrześcijanie mieć czyste serce i otwartość na moc miłości płynącej od naszego Boga. W takiej rzeczywistości wypowiadamy do siebie życzenia, budując w ten sposób wspólnotę Kościoła. Jej Głową jest Zmartwychwstały Chrystus, a główne prawo to prawo miłości. W imieniu Wspólnoty michalickiej na "Górce" w Miejscu Piastowym, życzę Wam obfitości darów Bożych: zdrowia, szczęścia i radosnego pokoju serca, które będzie zdolne tworzyć prawdziwie chrześcijańską społeczność. Niechaj wzajemne dzielenie się świadectwem wiary w Zmartwychwstałego Pana w gronie rodzinnym i w gronie przyjaciół oraz bliskich, pomoże Wam przezwyciężać różne formy zła i lęków, które atakują naszą godność i szczęście chrześcijańskie. Jezus Zmartwychwstały pokonał wszelkie zło, a my w tym zwycięstwie, jako chrześcijanie, możemy uczestniczyć. Razem ze świętym Michałem Archaniołem, wpatrzeni w Jezusa Zmartwychwstałego wołamy: "Któż jak Bóg!"  Niechaj z naszego Sanktuarium płynie do Was obfite błogosławieństwo Boże, a duchowa łączność z naszą Wspólnotą zakonną, niechaj umocni w nas wierność Ewangelii, Prawu Bożemu oraz charyzmatowi pozostawionemu tej ziemi przez błogosławionego Bronisława Markiewicza. Radosnych i szczęśliwych Świąt!

Rektor Sanktuarium: Ks. Jan Seremak.