Spotkanie Rodziny Salezjańskiej

Pojawienie się wśród ludzi proroka posłanego przez Pana Boga jest "wielkim dziełem Boga, ktorego nie wolno zapomnieć". Po 200-tu latach od narodzin świętego Jana Bosco, nikt nie ma wątpliwości, że był on wielkim darem Boga dla Kościoła świętego, a szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jego charyzmatyczny wpływ nadal się odkrywa i jest powodem do modlitwy uwielbienia Boga w sercach tych, którzy w swoim powołaniu podjęli ten charyzmat. W wielkiej Rodzinie Salezjańskiej, przez błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, michalitki i michalici - z odkrytą przy świętym Michale Archaniele swoją tożsamością - mają również swoje miejsce. 18 kwietnia przybyli do Miejsca Piastowego przedstawiciele Wspólnot Salezjańskich, aby przy ołtarzu błogosławionego Bronisława Markiewicza, wiernego naśladowcy swojego Patriarchy św. Jan Bosco, wyśpiewać Panu Bogu pieśń chwały. Oby to niezwykłe spotkanie, przy udziałe michalickich Przełożonych Generalnych i członków zarządów, zaowocowało błogosławionym rozwojem wspólnoty Rodziny Salezjańskiej, zgodnie z duchem charyzmatycznym błogosławionego Bronisława i św. Jana Bosco.