Potęga Rodziny

W rodzinnej atmosferze przebiegało Nabożeństwo fatimskie w Sanktuarium w Miejscu Piastowym, któremu przewodniczył ks. biskup Adam Szal, przy obecności Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika. Obecność przedstawicieli oazy rodzin na czele z parą diecezjalną Urszulą i Stanisławem Radłowie oraz parami kręgów rejonowych było chrześcijańskim świadectwem Kościoła domowego. Ks. moderator diecezjalny Daniel Trojnar podkreślił w kazaniu, że w charyzmacie Ruchu Światło Życie znajduje się piękna odpowiedź na wezwania Matki Bożej z Fatimy. Dziecięca schola razem z diakonią muzyczną oazy rodzin podjęła śpiewy w czasie nabożeństwa. Szczególnie wzruszający był śpiew: "Serce wielkie nam daj", gdy ks. biskup poświęcił proporzec nowej stanicy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o nazwie Nebo, której siedzibą będzie Dom macierzysty w Miejscu Piastowym. Aby zadość uczynić tradycjom oazowym, w czasie procesji światła wszyscy wierni otrzymali obrazki z modlitwą przed i po jedzeniu, by odmówić wspólnie tę modlitwę na koniec procesji nad kanapkami z serem, przygotowanymi dla wszystkich przez członków Stowarzyszenia Pościąśgliwości i Pracy. Ta niezwykła agapa, wspominająca oazy prowadzone na "Górce", była przyjęta przez wszystkich oazowiczów i pielgrzymów z wielką wdzięcznością. Zakończenie czuwania fatimskiego należało do młodzieży. W niedziele o godzinie 10.00 z lotniska w Targowiskach, gdzie w 1997 roku lądował św. Jan Paweł II, rozpoczęła się trzecia mini-pielgrzymka do Sanktuarium w Miejscu Piastowym, odmawiając różaniec w intencji maturzystów i młodzieży. Razem z pielgrzymami wędrował również ks. biskup Adam Szal. Liturgię Mszy świętej o godz. 11.00 ubogacił swoim śpiewem zespół Gloria. Całość nabożeństwa fatimskiego stanowiło piękną inaugurację przygotowań do koronacji cudownej figury Matki Bożej fatimskiej, która jest planowana na rok 2017. Zawierzeni Matce Bożej, chcemy nadal podejmować piękny charyzmat michalicki, który okazuje się Bożym darem dla dzisiejszych rodzin.