Droga ku uwolnieniu

Słowa Jezusa Chrystusa: "Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije", w przeddzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a więc 23 maja, były dla wspólnoty liczącej ponad 1000 osób, wyjątkowym źródłem modlitwy o łaskę uwolnienia z wszelkich nałogów i zniewoleń. Wspólnota ta zgromadziła się w Korczynie, w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara, by podjąć trud Drogi Krzyżowej trwającej sześć godzin.

Poprowadzenia tej modlitwy podjął się ks. Marek Posełkiewicz - michalita. Jego bardzo głębokie refleksje dotyczące męki Pana Jezusa oraz odniesienia do trudu drogi życiowej ludzi uzależnionych, wspaniale korespondowały ze świadectwami trzeźwiejących alkoholików, narkomanów oraz współuzależnionych. Msza św. na zakończenie Drogi Krzyżowej, a po niej agapa i dzielenie się swoimi przeżyciami, były pięknym wyrazem "trwania jednomyślnie na modlitwie i we wspólnocie". Za całość organizacji tej szczególnej modlitwy i spotkania było odpowiedzialne Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy - tym razem pod kierownictwem Jolanty i Krzysztofa Bęben. Obecność relikwii św. Jana Pawła II, św. Józefa Sebastiana, św. Siostry Faustyny oraz Apostoła trzeźwości błogosławionego Bronisława, wzmogła wołanie modlitewne o dar trzeźwości i wolności od wszelkich uzależnień. Oby otrzymane łaski Boże owocowały w rodzinach, których członkowie tak gorliwie modliły się o nadprzyrodzoną pomoc. xjs.