Kochani Współbracia Jubilaci

Nabożeństwo czerwcowe - fatimskie w Miejscu Piastowym, zdawało się wyjątkowo nawiązywać do próśb Matki Bożej w Fatimie o szczególną modlitwę w intencji kapłanów. Złoci Jubilaci: Ks. Stanisław Stanowicki, Ks. Aleksander Gołda, Ks. Ludwik Wypasek oraz Jubilaci srebrni: ks. Piotr Prusakiewicz i Ks. Antoni Tyniec byli powodem do uczynienia z tego czuwania modlitewnego swoistego dnia życia konsekrowanego, w ktorym wdzięczność kierowana do Pana Boga przeplatała się z modlitewnym wołaniem o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

Życzenia, komentarze, obecność znaku Roku Życia Konsekrowanego, i piękne kazanie wygłoszone przez Księdza Piotra Prusakiewicza, stanowiły wielki hołd złożony Panu Bogu za dar kapłaństwa i życia konsekrowanego. Refleksje, przez które przeprowadzał Ks. Piotr były również jego osobistym świadectwem umiłowania kapłaństwa, Zgromadzenia i moczywiście Najwyższego Pasterza - Jezusa Chrystusa. Liturgię ubogacił zespół Jubilaeum z Pawlikowic. Spraw Panie! Aby nas nie brakowało na duszpasterskich polach charyzmatu michalickiego. Amen!!! ks.Jan Seremak.