Nabożeństwo Fatimskie - Sierpień

Prymas Tysiąclecia, Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, wypowiedział o Maryi, Matce Bożej, m. in. takie oto słowa: „Potrzebujemy Jej i nie wstydzimy się tego. Potrzebujemy Jej, jak płuca potrzebują powietrza, serce – krwi i miłości, stopy – oparcia, oczy – światła, usta – pokarmu. Jak dziecko jeszcze nie narodzone potrzebuje matki, nie możemy istnieć i żyć bez Niej i poza Nią… Potrzebujemy Jej, jak potrzebował Jej Syn Boży”.

Te słowa wprowadziły kilkutysięczną wspólnotę wiernych,  zebranych w Sanktuarium w Miejscu Piastowym podczas sierpniowego Nabożenstwa fatimskiego,  w modlitwę przebłagalną za winy narodu polskiego - podejmowaną szczególnie w czasie Drogi Krzyżowej, ale również w modlitwę błagalną w intencji Ojczyżny. NMP w znaku figury fatimskiej, stanęła wobec całej modlącej się Wspólnoty jako  Matka „nadziei i jutrzenki zbawienia świata” , na co zwrócił uwagę ks. biskup Piotr Turzyński z diecezji radomskiej w swoim kazaniu.

Solidarność podkarpacka, której Patronem jest błogosławiony ks. Br. Markiewicz od 17 lat modli się na sierpniowych czuwaniach fatimskich. Poprzez obecność relikwii męczennika naszych czasów - błogosławionego Jerzego Popiełuszki, wołanie do Boga się wzmogło.  Błogosławieni: Męczennik i Wyznawca byli w "asyście"  relikwii świętego Jana Pawła II.  Nowicjat Sióstr Służebniczek ze Starej Wsi, razem z Siostrami z Zambii, poprzez śpiew w czasie liturgii oraz krótki koncert pieśni afrykańskich po procesji światła, wspaniale ubogacił przeżycia duchowe wiernych.

Przewodniczący podkarpackiej Solidarności Tadeusz Majchrowicz, na koniec Mszy świętej, odwołując się do modlitwy św. Jana Pawła II,  rozpoczął swoją modlitwę zawierzenia od słów:  „Matko Świętej Nadziei! Pani Fatimska!  Wskazuj nam zawsze, jak mamy służyć człowiekowi i ludzkości". Dalsza jego modlitwa odnosiła się do świętych rodaków:  Święty Janie Pawle II, bądź nadal dla nas wołającym o Ducha Świętego dla odnowy tej ziemi! Błogosławiony księże Jerzy, składający przed Bogiem ofiarę ze swego życia w męczeńskiej śmierci, złóż przed Majestatem Boga trud i troski robotników, a dla pracodawców wyproś szacunek i sprawiedliwość dla poszukujących pracy.

Błogosławiony Bronisławie, który w proroczym uniesieniu wołałeś: „Solidarność górą”, pomóż obecnym władzom związku „Solidarność” przywrócić fundament i wartości, dzięki którym ludzie pracy mogli dokonać odrzucenia zbrodniczej, ateistyczno-socjalistycznej ideologii.

Wielokrotnie podczas niniejszego czuwania fatimskiego podejmowano modlitwę w intencji nowego Prezydenta Andrzeja Dudy.

x.j.s