Michalickie votum wdzięczności

W latach 70-tych XX-go wieku rozpoczęto w Miejscu Piastowym nabożeństwa fatimskie. Pierwsze zostało odprawione 6 maja 1979 roku pod przewodnictwem ówczesnego Przełożonego Generalnego, ks. Aleksandra Ogrodnika. Od samego początku - nabożeństwa te – okazały się wspaniałą odpowiedzią na potrzeby wierzącego ludu. Ciągle wzrastające rzesze wiernych czuwających przed Najświętszym Sakramentem, przy obecności figury Matki Bożej Fatimskiej, zachęcały do ich kontynuowania.

Posługa apostolska pośród wielu tysięcy ludzi, podejmowana przez Wspólnotę Domu Macierzystego, była i jest wyrazem wielkiego zaufania Pana Boga do Zgromadzenia, które nie zmarnowało łaski do podjęcia wezwania fatimskiego, ale do tego czasu trwa w atmosferze nabożeństw pokutnych.  Na pewno Słowo Boże: „naprawić wszystko w Chrystusie”, tak bliskie błogosławionemu Założycielowi ks. Bronisławowi, w sposób dyskretny było światłem dla podejmowanych działań apostolskich. Planowana w 2017 roku koronacja Figury Matki Bożej Fatimskiej koronami papieskimi, będzie wielkim podziękowaniem Matce Bożej za wszelkie łaski jakie wypraszała u Pana Boga dla modlących się wiernych, podczas nabożeństw pokutnych. Rozpoczęta kilka tygodni temu budowa kaplicy dla cudownej Figury, ma być wyrazem wdzięczności wspólnoty michalickiej wobec Matki Bożej. Oby cała Wspólnota Zgromadzenia „uruchomiła” w sobie postawę wdzięczności, gdyż przez Maryję „wielkie rzeczy uczynił nam Wszechmocny”.