Nadprzyrodzona harmonia w charyzmatach Kościoła świętego

6 września Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy, zespół Gloria oraz uczestnicy rekolekcji trzeźwościowych udali się do Krościenka nad Dunajcem, aby w miejscu, w którym Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki odkrywał zamysł Ducha Świętego dotyczący Ruchu Światło Życie, podziękować za wszystkie łaski zsyłane na "Górkę" w Miejscu Piastowym przez posługę członków Oazy Rodzin. Droga Krzyżowa przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu dała możliwość zanurzenia się w oceanie Miłosierdzia Bożego i pogłębienia wdzięczności wobec Boga Miłosiernego. Msza św. na Wzgórzu w Krościenku, w kaplicy Jezusa Sługi stanowiła apogeum całodniowego pielgrzymowania. Modląc się w intencji każdej posługi podejmowanej przez Stowarzyszenie i zespół Gloria przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym oraz rozważając nadprzyrodzone więzy błogosławionych wysiłków apostolskich - szczególnie na polu trzeźwościowym - błogosławionego ks. Bronisława i Sługi Bożego ks. Franciszka, można było odkryć nadprzyrodzoną harmonię, jaka istnieje pomiędzy charyzmatami w Kościele. Przy figurze Matki Bożej cała pielgrzymująca Wspólnota dokonała zawierzenia siębie i swojej działalności Matce Kościoła. Przy Sarkofagu Sługi Bożego ks. Franciszka popłynęła modlitwa, za przyczyną tego świątobliwego duszpasterza młodzieży, w intencji dzieci i młodzieży zaangażowanych w duszpasterstwie trzeźwościowym w Miejscu Piastowym. Ołtarz papieski w Starym Sączu był ukoronowaniem dnia wdzięczności i prośby do Miłosiernego Boga, aby "pochodnia", którą Pan zapalił w Stowarzyszeniu Powściągliwości i Pracy i w zespole "Gloria" nigdy nie zagasła, ale dawała Światło i przekazywała Życie prawdziwie chrześcijańskie.