Razem z Aniołami Uwielbiamy Cię Boże

W przestrzeń pięknych, nowennowych rozważań prowadzonych przez ks. Józefa Grońskiego, opartych na modlitwie Leona XIII do św. Michała Archanioła, 27 września o godz. 11.00, w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, weszła podniosła Uroczystość odpustowa. Kazanie ks. Asystenta Generalnego Ryszarda Andrzejewskiego, ukazujące zdradliwą i niszczącą dynamikę zła, przybierajacą ogromne rozmiary w dzisiejszym święcie, a jednocześnie dostrzegane zatroskanie Boże o człowieka poprzez różne znaki, miało jeden kierunek: "Któż jak Bóg!".

Przewodniczył Mszy świętej ks. Biskup Józef Dąbrowski przy obecności Ojca Generała ks. Kazimierza Radzika. Uroczystość sanktuaryjna, zachęciła Zarządy Zgromadzenia św. Michała Archanioła do wyrażenia wdzięczności wobec osób, owocnie współpracujących w charyzmatycznym dziele. Panie: Anna Moroń oraz Teresa Jakieła otrzymały z rąk Przełożonych Generalnych Zgromadzeń św. Michała Archanioła wyróżnienia "Benemerenti" jako wyrazy wdzięczności. Procesja z figurą św. Michała Archanioła po Mszy św. do 9 Chórów Anielskich, pośród dzieci poprzebieranych za aniołów i św. Michała Archanioła, zakończyła niedzielną uroczystość odpustową. Ukoronowaniem uroczystości patronalnej - 29 września o godz. 18.00 -  był Michalicki akatyst ku czci św. Michała Archanioła, do którego tekst napisała S. Leonia Przybyło oraz S. Alicja Roś, zaś melodię skomponował Piotr Pałka, wykonany przez chór dyrygowany przez Iwonę Tylka. Wspaniały, modlitewny utwór, okazał się doskonałym wprowadzeniem do Mszy świętej, podczas ktorej kolejna osoba przyjęła strój Honorowej Straży św. Michała Archanioła. Mamy nadzieję, że minione, uroczyste dni patronalne, były czasem wielkiej łaski Bożej wyproszonej dla nas przez św. Michała Archanioła. xsj.