Wielki Znak Ukazał Się Na Niebie

Słowa z Apokalipsy św. Jana Apostoła z 12 rozdziału, dotyczące wielkiego znaku na niebie, a odnoszące się do Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła, nadały kierunek rozważań i modlitwy dla pielgrzymki wspólnot Róż różańcowych z całej diecezji przemyskiej, która 26 września zgromadziła się przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Br. Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Przed godz. 9.00, przy Macierzystym Domu Sióstr Michalitek, pieśniami do Matki Bożej i Godzinkami ku Jej czci, przy deszczowej pogodzie, rozpoczęto czuwanie modlitewne. Rozważanie poprowadzone przez ks. Tadeusza Musza, pięknie pokazało Matkę Bożą w jej objawieniach w XIX i XX wieku. Różaniec w intencji rodzin towarzyszył pielgrzymom w drodze na "Górkę". Mszy świętej o godz. 11.30 przewodniczył ks. Biskup Józef Dąbrowski. Kazanie Przełożonego Generalnego ks. Kazimierza Radzika, ukazujące zbawcze zamysły Pana Boga względem pogubionego, współczesnego człowieka oraz ukazanie na tle tego rozważania nadprzyrodzonego znaczenia Sanktuarium w Miejscu Piastowym, na pewno stało się dla pielgrzymów wspaniałym umotywowaniem ich decyzji przybycia na to miejsce i uroczystość. Ponad 4 tysiące pielgrzymów modlących się wytrwale przy deszczowej pogodzie pozostawiło świadectwo głębokiej wiary i ufności w pomoc Opatrzności Bożej. Oby Niepokalana i św. Michał Archanioł pozostali dla pielgrzymów tego Sanktuarium "wielkimi znakami na niebie". xjs.