Święto Niepodległości w Miejscu Piastowym

"Aniele Boży, Stróżu Polski, ty zawsze przy nas stój" - takie modlitewne wołanie kierowały dzieci do Anioła Stróża Polski, przy jego pomniku, 11 listopada o godz. 15.00. Liczne delegacje samorządowe i szkolne, składające wieńce przy pomniku, dały wyraz umiłowania Ojczyzny, która dar wolności osiągnęła dzięki szczególnej pomocy z nieba.

Wśród składających wieńce, była również delegacja z Wegier. Przy udziale orkiestry dętej z Miejsca Piastowego uczestnicy uroczystości przeszli do pomnika błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza, którego w słowie wprowadzającym do modlitwy za Ojczyznę, ks. Jan nazwał patronem dobrze pojmowanego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Msza święta pod przewodnictwem ks. Jerzego Sosińskiego oraz kazanie ks. Leszka Przybylskiego ukoronowały prośbę do Boga za Ojczyzną, nowym prezydentem i rządem. Po Mszy świętej laureaci konkursu pieśni patriotycznych ucieszyli wszystkich obecnych w Sanktuarium swoją interpretacją tych pieśni. Całość tych uroczystości kolejny raz pokazała jak wiele do powiedzenia w sprawach miłości do Ojczyzny ma "Górka" w Miejscu Piastowym. xjs.