Kaplica Matki Bożej Fatimskiej

2017 rok będzie rokiem jubileuszowym 100-lecia objawień fatimskich. Michalici, natchnieni pobożnością maryjną, napewno pozostawioną w charyzmacie przez błogosławionego Bronisława, w latach 70-tych XX-go wieku rozpoczęli w Miejscu Piastowym nabożeństwa fatimskie. Pierwsze zostało odprawione 6 maja 1979 roku pod przewodnictwem ówczesnego Przełożonego Generalnego, ks. Aleksandra Ogrodnika. Od samego początku - nabożeństwa te – okazały się wspaniałą odpowiedzią na potrzeby wierzącego ludu. Ciągle wzrastające rzesze wiernych czuwających przed Najświętszym Sakramentem, przy obecności figury Matki Bożej Fatimskiej, zachęcały do ich kontynuowania. Już na październikowe nabożeństwo tego samego roku przybyło siedem zorganizowanych pielgrzymek z okolicznych parafii oraz wielka rzesza indywidualnych pielgrzymów. W październiku 1980 roku zastąpiono dotychczasową, niewielką figurę Matki Bożej Fatimskiej, nową drewnianą figurą, wykonaną z drzewa cyprysowego, którą sprowadzono z Ośrodka fatimskiego w Szwajcarii. Ta figura ma być koronowana koronami papieskimi w 2017. Zostanie umieszczona w bocznej kaplicy, której budowa jest bardzo zaawansowana. Oby ten zewnętrzny wyraz michalickiej pobożności maryjnej - kaplica i koronacja, stały się zadatkiem darów Bożych koniecznych do realizacji błogosławionego charyzmatu. x. js.