Brama Miłosierdzia

Księga Jozuego w piątym rozdziale wspaniale sugeruje nam niezwykłą pomoc Pana Boga przy wejściu człowieka w przestrzenie tajemnic Bożych. Wejście na teren Ziemi Obiecanej dla narodu wybranego dokonało się z pomocą wysłańca z nieba - "Wodza zastępów niebieskich". Dom Macierzysty Zgromadzenia św. Michała Archanioła zdaje się być wyjątkowym wejściem w przestrzenie charyzmatu michalickiego, przy obecności św. Michała Archanioła.

Z tą refleksją możemy zgłębić nadprzyrodzoną godność, którą otrzymało Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza w Roku Miłosierdzia Bożego. Po trzech dniach duchowego przygotowania, dnia 13 grudnia 2015 roku o godzinie 11.00 została na "Górce" w Miejscu Piastowym otwarta "Brama Miłosierdzia". Dokonał tego Przełożony Generalny ks. Kazimierz Radzik. Wejście w przestrzenie "oceanu Miłosierdzia Bożego" przez tę Bramę, jest dla całej Wspólnoty Zgromadzenia szczególne. Świadczone przez Błogosławionego ks. Br. Markiewicza, wobec potrzebującej młodzieży, czyny miłosierdzia co do ciała i co do duszy, w tym roku łaski powinny być podjęte z nowym zapałem. Poczty sztandarowe Honorowej Straży św. Michała Archanioła oraz Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy, obecne podczas uroczystego otwarcia Bramy, kolejny raz podkreśliły obecność świeckich współpracowników Zgromadzenia w dziele realizacji charyzmatu. Uroczystość otwarcia i Mszę świętą uświetnił swoim śpiewem zespół Gloria, udzielający się przede wszystkim w duszpasterstwie trzeźwościowym. Prorokowanie nad dolinami beznadziei w Roku Miłosierdzia Bożego - podkreślał kaznodzieja /ks. Jan / - jest zadaniem zleconym przez Pana Boga, które powinni podjąć wszyscy czciciele Miłosierdzia Bożego. Obyśmy na zakończenie niniejszego czasu Roku Jubileuszowego, po spełnieniu tego zadania, oddali należny hołd Królowi Miłosierdzia. x.s.j.