Sylwester bez toastu

W jaki sposób, jako chrześcijanie, mamy wejść w Nowy Rok 2016? Takie pytanie towarzyszyło w przygotowywaniu Sylwestra bez toastów, którego zorganizowania podjęło się Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Nad całością przygotowań i przebiegu imprezy czuwali - jak w poprzednich latach - Magda i Krzysztof Józefczyk.

Pierwszym wejściem w Nowy Rok było uroczyste zapalenie świecy, odśpiewanie kolędy i rodzinna modlitwa przed posiłkiem. Drugim wejściem była radość wyrażona w tańcach, śpiewie kolęd i zabawach, podkreślona potęgą Słowa Bożego w czasie homilii na Mszy św. o 24.00. Msza św., która jest wyjątkowym spotkaniem z Bogiem - Miłością, wprowadziła licznie zebraną w Sanktuarium wspólnotę wiernych /oprócz 130 uczestników sylwestrowej zabawy, przybyło wiele osób na Mszę św./, w trzecią formę noworocznego wejścia. Nakarmieni Panem Jezusem, z Jego mocą, wszyscy składali sobie życzenia. To było wejście w przestrzeń Miłości. Uczestnicy Sylwestra bez toastów na michalickiej "Górce" bawili sią w auli michalickiej szkoły do godz. 5.00. Dzieci, młodzież i dorośli stworzyli podniosłą atmosferę relacji rodzinnych. Oby Święta Rodzina była dla nich pomocą w codziennym trudzie przez cały 2016 rok. xjs.