Modlitwa o Beatyfikację

3 stycznia na Mszy świętej o godz. 11.00, Wspólnota michalicka razem z wiernymi modliła się w Sanktuarium w Miejscu Piastowym o beatyfikację Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Kolejna rocznica jej śmierci przypadająca na 30 grudnia - była okazją do zatrzymania się przy wielkich dziełach Bożych dokonanych przez Matkę Annę Kaworek. Krótka prezentacja jej życia i posłannictwa, przekazana przez Siostry Michalitki przed Mszą św., kolejny raz uświadomiła wszystkim nadprzyrodzone wejrzenie Miłosiernego Ojca na tę ziemię. Słowo Boże przypadające na drugą Niedzielę po Bożym Narodzeniu, zachęciło do wypowiadania modlitwy o beatyfikację Matki Anny w atmosferze uwielbienia Boga i wdzięczności wobec Niego. Czyny miłosierdzia, które natychmiast - można by było stwierdzić - "z pośpiechem" - podjęła 22 letnia Anna przy boku 52 letniego ks. Bronisława, okazały się przezwyciężeniem jej lęków rodzących się w chwilach niepewności i bezsilności, zaś "odpocznienie Miłosierdzia Bożego" w jej sercu stało się fundamentem "odpocznienia w niej Mądrości Bożej". Ta mądrość dała wytrwanie i rozeznanie przy trudnych decyzjach - podkreślał kaznodzieja ks. Jan Seremak. Rok Miłosierdzia Bożego, przy asystencji Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, jawi się nam jako nadprzyrodzony dar łaski Bożej - dar Boga bogatego w miłosierdzie. xjs.