Święty Michał Archanioł w Sękowej

Wielkich dzieł Pana Boga nie można zapominać. Wielkie dzieła Boże należy rozważać i umieszczać w modlitwie dziękczynienia oraz uwielbienia Wszechmocnego Boga. Wśród prowadzących peregrynację Cudownej Figury św. Michała Archanioła jest nie tylko przekonanie ale i doświadczenie wielkich dzieł Bożych, tkwiących w tym dziele duszpasterskim.

Od 14 - 17 lutego odbywały się w parafii Sękowa koło Gorlic rekolekcje wielkopostne połączone z peregrynacją Figury św. Michała Archanioła. W ramach tej parafii znajduje się miejscowość Owczary, a w niej cerkiew grecko-katolicka, w której w dni świąteczne jest sprawowana liturgia wschodnia przez duchownego z Gorlic. Również wierni wyznania rzymsko-katolickiego mają w tej cerkwi swoją liturgię. Z wielką radością mieszkańcy Owczar witali Figurę św. Michała Archanioła w swojej świątyni, przyjmując ją jako znak będący zadatkiem wielu łask Bożych.  Również dla duszpasterzy to wydarzenie - obecność Figury w cerkwi, w której sprawowany jest kult Boga w obrzędzie wschodnim - miało znamiona wielkiego dzieła Bożego. W tym wielkim dziele Bożym, Michalici mają szczególny swój udział. Oby stał się źródłem gorliwości w podejmowanych dziełach apostolskich. ks. Jan S.