Ocean Miłosierdzia Bożego

Ocean Miłosierdzia Bożego ratunkiem dla uzależnionych i zniewolonych.21 maja 2016 roku odbyła się Droga Krzyżowa z Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie do ruin Zamku Odrzykońskiego. Ponad pięciogodzinne nabożeństwo zawierające: rozważania prowadzone przez ks. Jana Seremaka, świadectwa trzeźwych alkoholików, współuzależnionych, zniewolonych przez narkotyki i internet, modlitwy uczestników odczytywane w drodze oraz śpiewy prowadzone przez zespół Gloria, były niezwykłym wysiłkiem duchowym skierowanym na tajemnicę "oceanu Miłosierdzia Bożego".

Uczestnicy nabożeństwa nieśli relikwie świętego Jana Pawła II, świętej Siostry Faustyny, świętego Józefa Sebastiana Pelczara oraz błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Uczestnictwo modlących się, śpiewających i pomagających w służbie dzieci i młodzieży - szczególnie z formacji harcerskiej - napewno napełniało nadzieją. Piękna, słoneczna pogoda, piękno zieleni majowej oraz piękne widoki, stworzyły odpowiedni klimat dla odkrywania piękna ludzkiego, które - pomimo zranień i zniewoleń - w oceanie Miłosierdzia Bożego, odzyskuje swoją godność. Odpowiedzialni za organizację tej Drogi Krzyżowej - Jola i Krzysztof Bęben - członkowie Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca, mogli w podziękowaniu na koniec Mszy świętej, wyrazić uwielbienie Boga za okazaną łaskę. Oby kontynuacja tego nabożeństwa przez następne lata, łączącego dwa Sanktuaria - w Korczynie i w Miejscu Piastowym - przynosiła dla naszych sióstr i braci, uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń błogosławione owoce. xjs.