Na Drodze Krzyżowej z bł. Ks. Bronisławem Markiewiczem.

W Zapiskach błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza mamy następujący zapis: „Atoli żeby mieć udział w radościach Pańskich, trzeba pierwej na wzór Jezusa krzyż dźwigać i odprawiać Wielki Piątek przez całe życie, które wobec wieczności mniej jest niż dniem. Więc dla Jezusa, słodki mi wszelki krzyż i cierpienie. Chętnie biorę go na siebie – nie tylko dla radości obiecanych przez Niego, ale więcej jeszcze, bo Go kocham z całego serca jako moje dobro Najwyższe i Jedyne, w którym wszelkie inne dobro jest zawarte".

W przygotowaniu do tegorocznych, „wielkanocnych radości Pańskich", w Wielki Piątek odprawialiśmy Drogę Krzyżową, chodząc po dróżkach, na których Błogosławiony Bronisław nosił swój krzyż pracy duszpasterskiej i wychowawczej, podkreślając prawdę, że jego najwyższym Dobrem i Szczęściem był sam Bóg. Na początku nabożeństwa w kościele parafialnym, prosiliśmy Księdza Bronisława, aby zstąpił w naszą wspólnotę i tak jak kiedyś przed stu laty, tak dzisiaj był dla nas pasterzem prowadzącym do Dobrego Pasterza. Mamy nadzieję, że przeżycia duchowe towarzyszące uczestnikom tej Drogi Krzyżowej, zaowocują pragnieniem kontynuowania tego duszpasterskiego przedsięwzięcia na następne lata.